Poznávejte italské ostrovy

Itálie patří spolu s Chorvatskem mezi oblíbené letní destinace Čechů. Kromě tradičních letovisek nacházejících se na pobřeží pevninské části země můžete prožít svou dovolenou také na italských ostrovech, které si v tomto článku představíme trochu blíže. Jedná se konkrétně o ostrovy Sicílie a Sardinie.

Sicílie

Sicílie je největším ostrovem Středozemního moře a také autonomní oblastí Itálie, která zahrnuje nejen samotný ostrov Sardinie, ale také okolní ostrůvky. Jedná se také o oblíbenu prázdninovou destinaci, vzhledem k velkému množství pláží a kvalitně vybavených turistických letovisek. Jedním z hlavních lákadel Sicílie je jeho hlavní město, Palermo, které je velmi bohaté na kulturní památky.

Palermo se nachází na severním pobřeží ostrova a bylo založeno Féničany. Později jej ovládali Arabové, Normané a také Španělé. A tato pestrost se přenesla také do zdejších historických památek. Při návštěvě města si rozhodně nenechte ujít prohlídku historického jádra, kde je k vidění nespočet zajímavých míst. Například kostel San Giovanni degli Eremiti, Chiesa La Martorana nebo Cappella Panetina (stavba slavná díky svým mozaikám).

Sardinie

Druhým krásným ostrovem Itálie je Sardinie, která je hned po Sicílii druhým největším ostrovem Středozemního moře. Rozhodnete-li se svou dovolenou v Itálii prožít právě na Sardinii, pak se můžete těšit na dramatické scenérie, nádhernou krajinu a fantastické pláže, které jsou jako stvořené pro vás nerušený odpočinek, stejně jako pro vodní sporty. Dovolená na Sardinii může mít mnoho podob a právě díky jeho rozmanitému charakteru láká jak dobrodruhy, tak turisty hledající příjemný a klidný odpočinek v turistickém letovisku. Prohlédněte si aktuální zájezdy do Itálie a užívejte si letní dovolenou plnou skvělých zážitků s vaší rodinou, partnerem nebo přáteli. Aktuální přehled zájezdů do Itálie naleznete například na webu NewTravel.cz, na němž můžete porovnat zájezdy desítek CK přehledně na jedno místě!

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.