Karlovy Vary v plné kráse

Česká republika nabízí mnoho krásných míst, národních parků, chráněných krajinných oblastí a také historická města, kterými se pyšní. Mezi jedno z nich patří taky Karlovy Vary, které jsou známé nejen jsou bohatou hisstorií, ale především se každému při vylovené tohoto názvu vybaví místní lázně s bohatou historií a wellness. Pokud přemýšlíme nad pěknou dovolenou v tuzemsku, můžeme využít například slevy na lázeňské pobyty v Karlových Varech. Navíc také ušetříme nemalé finanční prostředky.

Historie Karlových Varů

Karlovy Vary vznikly ve 2. polovině 14. století. Město nejen, že zažilo třicetiletou válku, ale také přežilo mnoho živelných pohrom. Jeho sláva vzrostla také díky návštěvám známých osobností, mezi které patřil například Mozart, Chopin, Gogol, Tyl, Purkyně, Freud, Beethven a mnoho dalších. Dnes už mají zaslouženě Karlovy Vary své jméno a jsou cílem turistů jak za kulturou, lázněmi, sportem. Pořádají se zde například pravidelně golfové turnaje nebo dostihy za kterými zde ročně jezdí mnoho turistů.

Návštěvou veškerých historických míst, památek, galerií, kolonád, parků a muzeí strávíme celé dny. Navíc okolí Krušných hor přímo vybízí k turistice, jelikož místa jsou posety turistickými stezkami. Pro zpestření je možno vypůjčit si kolo, nordic walking, horské koloběžky nebo čtyřkolky. O zábavu je zde vždy postaráno a možnosti jak strávit svůj pobyt je opravdu mnoho a to i nabídkou kasin, nočních klubů a bohatou gastronomií místních gurmánů.

Jedním z nejznámějších a nejdůležitějších cílů patří lázně. Ty ročně navštěvují nejen lidé zotavující se po operacích, lidé kteří navštěvují rehabilitace, ale taky sem míří turisé kvůli široké nabídky wellness. Masáže, lázně, saunu, cvičení, peelingové kůry, koupele, zábaly a mnoho dalšího navštěvují lidé jak preventivně, tak i pro zotavení zdravotních problémů. Tělo se detoxikuje, zbavuje se škodlivých látek, prokrvuje, záda přestávají bolet, uvolňují se zablokované svaly, stres mizí a také přichází lepší a kvalitnější spánek. Využijte slevy na lázeňské pobyty a poznejte krásu Karlových Varů.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.